Як боротися з бездіяльністю енергопостачальника.
Якщо у вас, ваших сусідів чи друзів напруга у мережі не відповідає стандартам, а саме: менша за 209 вольт, або більша за 231 вольт, зникає без поважних на те причин, лінії електропередач у занедбаному стані і Ви вирішили покласти край такій бездіяльності енергопостачальника тоді Ви зайшли по адресу і цей блог саме для Вас.
Слід почати з ознайомлення з постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 (постанова тут), уважно прочитати та запам'ятати наступні пункти. п. 45 Правил, згідно якого у разі відпуску споживачу електричної енергії, параметри якості якої знаходяться поза межами показників, зазначених у договорі, енергопостачальник несе відповідальність і сплачує 25 відсотків вартості такої енергії. Тобто, якщо напруга у вашій мережі постійно змінюється від 150 до 250 вольт, то ви маєте право платити на 25 % менше. Проблема тричі морально застарілого трансформатора і таких само мереж повинна бути проблемою Енергопостачальника, а не вашою. Якщо ви бажаєте отримувати якісну напругу в свою мережу або платити на 25 % менше, то вам варто зробити наступне:
Перше. Ви повинні викликати представника Енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються терміни, види, відхилення показників з надання послуг. На цьому етапі варто звернутися в письмовій формі з заявою, у якій вказати, які саме порушення мали місце, наприклад, у вечірні години напруга складає 150-170 вольт, адже звернення в телефонному режимі можуть не зафіксувати. Один екземпляр заяви про виклик енергопостачальника з відміткою та підписом відповідальної особи яка прийняла від Вас заяву варто залишити у себе.
Друге. Під-час проведення представником енергопостачальника замірів варто уважно спостерігати за показаннями технічних приладів та внесення цих показань у акт-претензію (акт-претензія тут) а не на якийсь незрозумілий блокнот чи картку, щоб у них не виникло бажання внести неправдиві дані, а ще краще проводити відеофіксацію замірів та складання акта-претензії. Відповідно до п.50 ПОСТАНОВИ №1357 Акт-претензія складається споживачем та представником Енергопостачальника і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника Енергопостачальника протягом 3 днів (для міста, та 7 днів у сільській місцевості) споживач має право скласти акт-претензію у довільній формі. У разі відмови представника Енергопостачальника від підписання акта, акт вважається дійсним, якщо його підписали не менше, ніж три споживачі або споживач і виборна особа будинкового, вуличного, квартального, чи іншого органу самоврядування. У разі відмови Енергопостачальника провести необхідні заміри параметрів якості електричної енергії споживач має право сам організувати проведення таких замірів. Проводити заміри параметрів якості електроенергії може організація, яка має відповідні повноваження або дозволи. У цьому випадку енергопостачальник повинен відшкодувати витрати споживача.
Третє. Акт-претензія споживача подається Енергопостачальнику, який у десятиденний термін усуває недоліки або надає споживачеві обгрунтовану відмову щодо задоволення його претензій. Якщо через десять днів якість електрики у вас не покращилася і вам не надійшло обгрунтованої відповіді про неможливість покращити енергопостачання, ви можите сміло подавати позов до суду (зразок позовної заяви тут, непотрібне замінити), позов подається на організацію з якою у Вас підписано договір.
У цій статті загальні поради для всіх споживачів електроенергії, для отримання порад в окремих випадках щодо відстоювання своїх прав як споживача можите писати на електронну поштугромадської Організації "НАШ КОСМАЧ" постараємося докладно проконсольтувати.