Будівельна амністія в Україні набрала чинності
Порядок безкоштовного оформлення прав власності на нерухоме майно громадян, побудоване до 2011 року, набрав чинності, повідомляється на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) у вівторок.
Відповідний наказ Мінрегіону №79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію та проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будівель та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт», оприлюднено 26 травня.
«Порядок дає можливість досягти основної мети закону України − оформлення прав власності на нерухоме майно, що належить громадянам, побудоване в попередні роки», − цитує Мінрегіон заступника міністра Романа Абрамовського.
За його словами, абсолютна більшість приватних будинків, які планується ввести в експлуатацію за цим порядком, має площу до 300 кв. м.
Порядок передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, побудованих у період з 1992 по 2011 рік, а також нескладних громадських будівель і будівель сільськогосподарського призначення (I і II категорій складності).
Приймати в експлуатацію такі об'єкти будуть органи державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безкоштовно. Відповідне рішення має бути прийнято протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви власниками земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти будівництва, за результатами технічного обстеження.
Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв. м буде виконуватися за спрощеною процедурою з технічної інвентаризації об'єкта і одним сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації з відміткою в технічному паспорті.
Для об'єктів більшої площі технічна інвентаризація і технічне обстеження проводяться двома різними фахівцями − сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації та сертифікованим фахівцем з технічного обстеження. Відповідно будуть оформлятися два документи − технічний паспорт і технічний звіт про обстеження.
Як повідомлялося, наприкінці січня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон №92-VIII «Про внесення змін до закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт».
Спрощений порядок прийняття в експлуатацію самовільно зведених індивідуальних житлових і господарських об'єктів і I та II категорій складності в Україні діятиме до 31 грудня 2015 року.
Законом, зокрема, уточнено положення з питань прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, побудованих в період з 5 серпня 1992-го до 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди і т.д. I та II кате
горій складності.
За матерiалами: Интерфакс-Украин