top of page

За порушення Закону України "Про місцеві вибори" може бути кримінальна відповідальність.

Для того, щоб на перших виборах у об’єднаних громадах запобігти найтиповішим порушенням у день голосування та під час встановлення результатів голосування, які для порушників можуть закінчитись кримінальною відповідальністю, ОПОРА нагадує всім учасникам виборчого процесу, що видача чи отримання бюлетеня без пред’явлення паспорта чи видача бюлетеня особі, яка не має права його отримувати, для порушників може закінчитись штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 гривень), або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Це покарання стосується не тільки того, хто неправомірно видав бюлетень, але й того, хто його неправомірно отримав.

Винесення виборчого бюлетеня за межі приміщення для голосування кваліфікується як викрадення бюлетеня, що тягне за собою аналогічну відповідальність, що й видача бюлетеня особі, яка не мала права його отримувати.

Так само штрафом 1700-5100 гривень або виправними роботами до 2 років чи обмеженням волі до 3 років карається видача одному виборцю більш ніж одного бюлетеня чи голосування виборцем більше одного разу. Якщо вищезазначені правопорушення вчиняються повторно або за попередньою змовою, то за них передбачене позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Непоодиноким явищем під час попередніх виборчих процесів було заповнення печаткою ДВК і підписами членів ДВК протоколів про підрахунок голосів заздалегідь, тобто до завершення процедури підрахунку голосів. Так само поширеним є "уточнення" протоколів про підрахунок голосів не на засіданні ДВК, а членами ДВК, які транспортують виборчу документацію до відповідних ТВК. ОПОРА нагадує, що такі дії кваліфікуються як фальсифікація виборчої документації, які тягнуть за собою позбавлення волі на строк від 3 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років.

Крім того, нагадуємо, що під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії повинна зберігатися у сейфі у приміщенні відповідної виборчої комісії. Якщо члени ДВК, що транспортують виборчу документацію, матимуть її при собі, то такі дії можуть кваліфікуватися як викрадення печатки, що є кримінально караним діянням.


ГО "НАШ КОСМАЧ"
Рекомендовано для чтения
Поиск по тэгам
Тегов пока нет.
Следите за "Прямым эфиром"
  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Google+ Basic Black
bottom of page