Обсяг інфраструктурної субвенції у 2019 році ОТГ Прикарпаття
Як повідомляє видання "ГАЛИЧИНА"- 24 квітня Уряд затвердив розподіл субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році.
Обсяг субвенції у 2019 році становить 2,1 млрд. грн. Кошти розподіляються між 806 територіальними громадами, утвореними шляхом об’єднання/приєднання у 2015-2018 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення у таких територіальних громадах з рівною вагою обох цих факторів.
Кошти субвенції можуть бути спрямовані на такі справи, як розроблення проектної документації; підвищення якості надання адміністративних послуг; створення сучасних систем організації управління громадою; реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ об’єднаних територіальних громад; нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності; закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення; здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту тощо.
Асоціація міст України погодила проект розпорядження із зауваженнями, які частково враховано.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук у розмові з журналістами зазначив: «Субвенцію на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад щороку, починаючи з 2016, передбачено у Державному бюджеті. Оскільки кошти такої субвенції отримує кожна з об’єднаних громад в області та, як показує аналітика на 99,9% їх використовує, то це свідчить про покращення та модернізацію інфраструктури. Керівники громад та АМУ наполягають при підготовці державного бюджету на 2020 рік передбачити кошти на формування інфраструктурного розвитку ОТГ на рівні 2016 року, тобто 1,1 тис. грн. на 1-го сільського жителя. Це дозволить говорити про стабільний розвиток, ефективне планування бюджетів на рівні місцевого самоврядування».